GAZOWE POMPY CIEPŁA AISIN TOYOTA GROUP

Złoty medal Poleko 2006 dla GHP AISIN

Złoty medal Poleko 2006 dla GHP AISIN

Złoty medal Poleko 2006 dla GHP AISIN

Gazowe pompy ciepła GHP

Gazowe pompy ciepła GHP

Gazowe pompy ciepła GHP

Nowa koncepcja klimatyzacji na gaz od Aisin- Toyota zapewnia praktyczną odpowiedź na trzy najważniejsze potrzeby naszych czasów: troskę o środowisko naturalne, maksymalną wydajność i oszczędności.

Gazowa pompa ciepła (GHP) stanowi rewolucyjne rozwiązanie w klimatyzacji: ogrzewaniu, chłodzeniu i wytwarzaniu ciepłej wody w każdym środowisku ( prywatne domy, biura, hotele, fabryki), które może liczyć na czystą energię oferowaną poprzez zastosowanie gazu (gaz ziemny lub LPG).

Sprężarki jednostki zewnętrznej są napędzane przez endotermiczny silnik, który zastępuje zasilanie elektryczne.

Rozwiązanie to posiada istotne i różnorodne zalety : od troski o środowisko naturalne po możliwości pracy w ekstremalnych warunkach eksploatacji, oszczędności energii i niskie koszty eksploatacji. W ten sposób możliwe jest zainicjowanie spirali, w której każdy element – ekologia, oszczędność i wydajność uczestniczy w pobudzaniu innych skutków dla uzyskania ogólnego optymalnego efektu. W Gazowych Pompach Ciepła AISIN stosowane są niezawodne silniki, specjalnie zaprojektowane przez Toyotę, gwaranta wyjątkowej jakości.

Przewagi

Komfort

Estetyka, cisza i komfort: AISIN ma odpowiedź na każdą potrzebę.

 • GHP jest jednostką zewnętrzną, która nie wymaga korzystania z pomieszczeń technicznych, w ten sposób powierzchnia użytkowa nie musi być wykorzystana do instalacji produktu. Ponadto, GHP może być umieszczona nawet w znacznej odległości od budynku bez wpływu na straty energii a z korzyścią dla estetyki (wystarczy rozważyć ich wykorzystanie w hotelach i ośrodkach wypoczynkowych, które muszą chronić urodę krajobrazu czy ład architektoniczny ).
 • Silnik GHP pracuje na niskich obrotach, a to znacznie zmniejsza hałas.
 • Inteligentny system sterowania temperaturą: niezależnie od temperatury zewnętrznej, temperatura wewnętrzna pozostaje stała, zapewniając maksymalny komfort.
 • Nie występują spadki mocy nominalnej w ujemnych temperaturach zewnętrznych.
 • Nie występują cykle odszraniania.

Wydajność

Jednostka o wysokiej wydajności, korzystająca z silnika sprawdzonego 20-letnim doświadczeniem Toyoty, zapewnia niezrównane wyniki.

 • Silnik Toyoty pozwala wykorzystać potencjał gazu ziemnego lub LPG i odzyskać ciepło generowane przez spaliny, wytwarzając do 190 jednostek energii cieplnej ze 100 jednostek energii pierwotnej.
 • W odróżnieniu od instalacji zasilanych silnikami elektrycznymi, Gazowe Pompy Ciepła produkcji AISIN nie obawiają się niskich temperatur: nawet w temperaturze 20 ° C poniżej zera ich działanie jest gwarantowane przez producenta.
 • Uniwersalny typ technologii GHP Aisin może być stosowany tak w instalacjach z bezpośrednim odparowaniem (Dx) jak i w tradycyjnych wodnych (z AWS).

Oszczędności

Gazowa Pompa Ciepła Aisin odpowiada na potrzebę redukcji kosztów doskonałymi wynikami dla każdego użytkownika (od osób prywatnych, przedsiębiorstw po podmioty administracji publicznej).

– Redukcja kosztów operacyjnych, z oszczędnościami do 40% w odniesieniu do systemów alternatywnych (dzięki uproszczonym przeglądom ograniczonym do wymiany świec zapłonowych, filtrów i uzupełnieniu poziomu oleju co 10.000 h pracy).

 • Oszczędności w zużyciu energii elektrycznej o 90%.
 • Praca przy niskim napięciu umożliwia wykorzystanie zasilania jednofazowego (unika się budowy rozdzielnicy elektrycznej i rozszerzania umowy na dostarczanie energii elektrycznej )
 • Możliwość korzystania z istniejących systemów rurociągów oferuje dodatkowe oszczędności w kosztach instalacji (w przypadku systemu wodnego AWS).
 • Możliwość integracji Gazowej Pompy Ciepła z opcjonalnym zestawem WKIT zdolnym do wytwarzania ciepłej wody użytkowej w miesiącach letnich i przejściowych, bez ponoszenia żadnych, dodatkowych kosztów eksploatacyjnych.
 • Dzięki doskonałemu stosunkowi mocy dostarczonej do mocy zużywanej, Gazowa Pompa Ciepła jest uważana za sprzęt o wysokiej efektywności , a więc w niektórych krajach, korzysta z  ulg podatkowych ustanowionych przez prawo.

Środowisko naturalne

Idealne urządzenie odpowiada na potrzeby ludzi, przy pełnym poszanowaniu środowiska naturalnego.

 • Czynnik chłodniczy i chłodziwa stosowane w GHP Aisin należą do najnowszej generacji i zostały zaprojektowane, aby znacząco zmniejszyć ich wpływ na środowisko.
 • W porównaniu do wytwarzania energii przez alternatywne systemy można zauważyć zmniejszenie emisji CO2 nawet o 40 proc.

Technologia

Centrum Badawczo-Rozwojowe Toyoty specjalnie zaprojektowało silnik do użytku z Gazowymi Pompami Ciepła Aisin; od ponad 20 lat zmiany były dokonywane w celu uwzględnienia postępu technicznego w efektywność, wydajność i oszczędność energii.

Endotermiczny silnik spala gaz (gaz ziemny lub LPG), dostarczając niezbędnej energii do aktywacji sprężarek, a ciepło odzyskane z układu chłodzenia oraz kondensacji spalin nie jest rozpraszane, ale wykorzystane do odparowania czynnika chłodniczego w porze zimowej, umożliwiając wysoką wydajność nawet w niskich temperaturach ( -20 ° C i niższej) i wspomagania wytwarzania ciepłej wody do użytku domowego. Dwie oddzielne i samodzielne sprężarki z możliwością zmian szybkości obrotowej umożliwiają regulację mocy dostarczanej do obciążenia cieplnego środowiska, które ma być klimatyzowane. Wyrafinowane elektronika wspomaga zarządzanie użytkownikowi , ułatwiając zadanie projektanta, który może swobodnie wybierać wśród wielu sterowników z interakcją z centrów pomocy technicznej, które mogą skorzystać z rozbudowanych narzędzi samo-diagnostyki, nawet zdalnie.

Cel : oszczędność energii.

Gazowe Pompy Ciepła AISIN została zaprojektowana w celu optymalizacji zużycia gazu, z wymiernymi korzyściami dla użytkownika: Elektrownia gazowa przez spalenie 100 jednostek gazu może generować tylko 35 jednostek energii elektrycznej, która, poprzez użycie średnio-wysoko wydajnej elektrycznej pompy  ciepła (COP równy 3,5), dostarcza 122 jednostek energii cieplnej.  Z drugiej strony, Gazowa Pompa Ciepła AISIN, konwertuje bezpośrednio 100 jednostek energii pierwotnej do 190 jednostek energii cieplnej.

Bilans energii GHP

Bilans energii GHP