Nowy model GHP seria F1 już w sprzedaży.

Nowy model GHP seria F1

Nowy model GHP seria F1 już w sprzedaży

Nowy model GHP seria F1

Nowy model GHP seria F1  został zaprezentowany przez Pana Yamada (Vice Prezydenta AISIN SEIKO Co., Ltd.) na targach MCE w Mediolanie w dniu 14 marca ’18.

Cała prezentacja dostępna jest w zakładce “ Materiały do pobrania“.

Poniżej najważniejsze wprowadzone zmiany:

  1. Rozszerzono typoszereg  GHP o jednostkę GHP30HP zaprojektowaną na większym silniku o pojemności 2,2 dm³.  Moc grzewcza 95  kW nie wykazuje żadnych spadków w temperaturach ujemnych.  Dostępny odzysk ciepła do wspomagania produkcji ciepłej wody użytkowej to 42 kW ( zasilanie/powrót 60/55 °C przy przepływie 7,2 m³/h ).  Oczywiście dostępne jest zasilanie z bezpośrednim odparowaniem DX jak i z zasilaniem wodnym przy użyciu systemy AWS  (zasilanie podczas ogrzewania do 50°C ), klasa energetyczna A++. Obecnie sprzedawane  Gazowe Pompy Ciepła mogą zasilać instalacje od wielkości  8HP do 60HP , t.j. od 22,4 do 170 kW chłodu.
  2. Jednostki zewnętrzne GHP16HP, GHP20HP, GHP25HP i GHP30HP zostały wyposażone w znacznie powiększony wymiennik powietrza ( powiększono jego wysokość , wymiennik zbudowany obecnie jest z trzech rzędów, co daje wzrost powierzchni wymiany o 60%).  Skutkuje to większą efektywnością energetyczną o kilkanaście procent w stosunku do poprzedniego modelu E1.
  3. Obniżono minimalne obroty silnika do 500 obr/min.
  4. Obniżono moc silników wentylatorów. (Szczegóły w specyfikacji)
  5. Wprowadzono kilkanaście ulepszeń w obiegu freonowym. (Szczegóły w specyfikacji)
  6. Modele GHP 16, 20, 25 i 30HP otrzymały klasę energetyczną A++ (tak w bezpośrednim odparowaniu jak i zasilaniu wodnym). Wyprzedzają tym inne oferowane na rynku gazowe pompy ciepła (zarówno sprężarkowe jak i adsorpcyjne).
  7. Seria urządzeń F1 jest już dostępna w sprzedaży. Dostępne są też wszystkie współpracujące urządzenia jak wymienniki Air Water System z rozszerzonymi funkcjami w standardzie, komponentami AHU KIT do sterowania chłodnicami “freonowymi” w centralach wentylacyjnych o mocach chłodniczych/grzewczych od 22,4/25kW do 340/380 kW ( 8HP do 120HP).